Besök hos doktorn

<< < (4/8) > >>

idalinda:
Fixar du inte fil  ?
Surmjölksprodukter brukar ju funka bättre, stackarn  :frown:

hemul:
Tydligen inte. Gör du det? Kan ju ha varit mjölken i chokladen kvällen innan också, men jag tror inte det. Ska försöka igen, men ta mycket mindre. Öka gradvis liksom. det var ju den ursprunkliga planen.

Idag har jag köpr en glassmaskin i varje fall! Tål jag gräddsås utan att ta laktas så kan jag ju kosta på mig att ta lite mer ibland.  :yay:

idalinda:
Jag käkar meze obehindrat ...
ost, vispgrädde verkar också fungera just nu...
Till mjölken tar jag fortfarande en tablett , bara för att jag kommer fortfarande hur det känns att glömma det ...

hemul:
För mig verkar kokt funka. Jag ska testa ordenligt famöver. Ska först och främst se till att få i mig lite varje dag så jag inte förlorar den laktasproduktion jag har kvar.

I kväll blir det glass! :yay: Den står och surrar i köket nu. Har inte bestämt om jag törs hoppa tabletten, men jag gjorde efter ett recept där man värmer allting och det underlättar ju. 

hemul:
Citat från: MiaP skrivet 2008.10.01 - 21:59:38

Och om det inte lyckas kan du ju alltid prova med lite nagellack. :smile: :lol: :lol1: :laugh: :thumbsup:


Tji fick du! Igår drog jag ut den. :tongue_wag: Det var roligt.  :lmao:

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida