Bikarbonat till allt
<< < (5/10) > >>
hemul:
Vad gör Britt-Mari med bikarbonaten? :goggle:

Apropå det där med toan vi pratade om förut, men kan blanda såpa och ättika också. Det blir rätt bra. Alltså hälla i både och, du behöver inte blanda innan.  :biggrin1:
Léonie:
Ett tips angående äppelcidervinägern! Använd citronsaft istället.  :whink:

Mitt hår börjar lätt lukta av ÄCV om jag är ute i fuktig luft eller om det blir lite blött om det regnar. Mindre kul att gå omkring med sån lukt i håret bland folk.  :lol:

Fast jag kanske inte sköljde håret tillräckligt läge efter vinägern.
hemul:
Men häll i lite olivolja också så kommer du ju att lukta som en fräsch sallad!  :biggrin1:
berittis:
Citat från: hemul skrivet 2014.12.13 - 17:24:05

Men häll i lite olivolja också så kommer du ju att lukta som en fräsch sallad!  :biggrin1:


 :lulz:
Mynlen:
-bikarbonatklag- Och så ska man göra pepparkaksdeg och upptäcker man inte har bikarbonat kvar.. och det finns inte att köpa i vanliga affärer. Suck. blir säkert inte förrän på tisdag jag kan gå vidare, och till dess sockrar nog sirapsblandningen sig. :( Eftersom jag redan blandat i smöret vet jag inte om det är så smart att värma igen. Vi får se hur det blir!
-bikarbonatklag slut-
Navigering
Meddelandeindex
Nästa sida
Föregående sida