Induktionshäll

<< < (2/7) > >>

hemul:
Kan man? Hon sa att man inte kunde det på någon häll. Är jag lurad IGEN? :goggle:

Vira:
Jag har vanlig keramikhäll och jag har inga problem med järngrytor eller stora stekpannor :thumbsup:. Får tänka sej för så man inte smäller i grytorna för hårt bara. Hällarna tål mer än vad man kan tro. Min spis är ca 4 till 5 år nu och man kan inte se någon skavank på hällen :thumbsup:.  Det bästa med hällen är de utökningbara zonerna :yay:. Sen är det jättebra med häll för när man inte använder spisen så har man en bra avställningsyta när köket är litet  :slurp:

MiaP:
Min häll är från 1995 och den är det då inte några fel på, och jag skakar pannor och använder grytor, så det är det bästa och lätt att göra rent. :pancake:

hemul:
 :cry:

Vira:
Ska tillägga till mitt föregående inlägg att spisen jag hade före denna var också med keramikhäll. Hällen var felfri  :thumbsup: men ugnen var kass :thumbdown:, så det var därför jag bytte.

Navigering

[0] Meddelandeindex

[#] Nästa sida

[*] Föregående sida