Valio smör

Sidor: << < (18/19) > >>

kwidell:

 :lmao: ... så det kan gå ibland!.. men å andra sidan så lär man sig på misstagen! :flirting:

idalinda:

Har du testat drömmtårtan nu Kwidell ? :rolleyes:

kwidell:

nej tyvärr. jag har faktiskt inte hunnit än.  :redface: .. mycket jobbande och annat som komigt emellan!.. måste hinna göra ost först också!.. så det blir nog först nästa vecka skulle jag tro... men den som väntar på något gott! :whink: :lol:

berittis:

Jag har också testat Valio smör och tyckte att det var lite godare än det svenska. Sen upptäckte jag att de har lite mer salt i Valiosmöret. Bra eller dåligt? Ja, det är väl en smaksak. :whink:

Nizhoni:

Nu har även jag varit tvungen att testa Valios smör, det var riktigt gott! Oj vad det doftar gott när man smälter en klick Valio-smör i varm stekpanna, nästan som det där flytande smöret som jag saknat så mycket. Så det verkar bli finskt smör här i fortsättningen, ska bara se om jag lyckas få tag i Norrmejeriers nya egna smör så jag får prova det också. Konstigt nog så är det mest Arlas smör som finns här, efter det är det Milkos.  :bang_head:

Sidor: << < (18/19) > >>